Ciemne żaluzje wewnętrzne z drewna

Jak wiadomo użycie firanek i zasłon to nie jedyny sposób na aranżację okien w domu czy mieszkaniu. Wiele osób woli zawieszać w nich rolety lub żaluzje. Jeśli chodzi o żaluzje okienne istnieje naprawdę duży wybór różnych materiałów, kolorów i szerokości.

Osoby, które lubią naturalne materiały najchętniej wybierają pośród żaluzji drewnianych.  Należą do nich również bambusowe. Trzeba się tutaj zdecydować na szerokość lameli oraz kolor drewna. Często dostępnych jest nawet kilkanaście różnych propozycji kolorystycznych. Belki na których przymocowane są żaluzje są zwykle w tym samym kolorze. Obsługuje się je za pomocą  pokrętła i sznurka,  które stanowią elementy specjalnego mechanizmu dzięki któremu można zwijać żaluzje. Można też oczywiście regulować kąt nachylenia samych lameli i w ten sposób wpuszczać do pomieszczenia nieco światła bez odsłaniania okna. Użycie żaluzji to skuteczna metoda ochrony przed zbyt mocnym słońcem. Żadna firanka nie zadziała w ten sposób i kiedy słońce naprawdę razi lub bardzo nagrzewa pomieszczenie jedynym rozwiązaniem pozostaje zasunięcie zasłon.

Równie skuteczne zaciemniają pomieszczenie, tym samym obniżając w nim temperaturę żaluzje aluminiowe. Szerokość lameli jest tutaj zwykle nieco cieńsza niż w przypadku żaluzji drewnianych. Poza tym mogą być stosowane na różne sposoby. Najczęściej żaluzje umieszcza się na szybie. Istnieje także możliwość zastosowania ich na skośnych oknach lub pomiędzy szybami w oknach rozkręcanych.

Kolejna opcja to żaluzje plisowane. Są one robione z materiału, istnieje więc tu ogromny wybór kolorów i wzorów. Można nimi sterować za pomocą pokrętła i sznurka lub używając napędu elektrycznego. Plisy materiałowe wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko. To dobry pomysł dla osób, które mają pomysł na urządzenie własnego mieszkania czy domu i lubią nowatorskie rozwiązania. Należy też tutaj dodać, że fakt iż żaluzje zrobione są z materiału nie oznacza słabszej ochrony przed promieniami słonecznymi.