Najmodniejsze firanki asymetryczne

Chociaż firanki są bardzo cienkie skutecznie oddzielają wnętrze domu czy mieszkania przed tym co na zewnątrz. Dzięki nim można czuć się bardziej komfortowo u siebie i nie martwić , że sąsiedzi widzą wszystko co robimy, nawet jeśli zasłony nie są zasunięte.

Niektórzy uważają, że firanki są ciut staroświeckie i wybierają żaluzje. Jednak wiele zależy od tego jakie firanki wybierzemy i jak zostaną one powieszone. Mogą bowiem naprawdę nadać każdemu wnętrzu niepowtarzalny nastrój, więc na pewno nie jest prawdą że firany są już niemodne. Mało tego można je zawiesić właściwie we wszystkich pomieszczeniach i to za każdym razem inaczej.  W zestawieniu z odpowiednio dobranymi zasłonami można osiągnąć każdorazowo bardzo oryginalny efekt. Do salonu najlepiej wybrać eleganckie firany i zasłony. Można też pomyśleć o lambrekinach. W sypialni również najlepiej postawić na coś stylowego, ale może być nieco ekstrawaganckie. Ciekawie mogą wyglądać firanki asymetryczne lub firanki makarony z koralikami. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że wszelkiego rodzaju firanki sznurkowe nie zasłaniają okna tak dobrze jak na przykład ekranowe. Zawsze jednak można ewentualnie liczyć na zasłony. Z kolei jeśli chodzi o aranżację okien kuchennych można wybierać długie lub krótkie zasłony. Do kuchennego wnętrza często dobrze pasują zazdrostki. Szczególnie ładnie wyglądają tego typu firanki koronkowe i haftowane.

Okazuje się, że można wybierać naprawdę w wielu rodzajach firanek. Na pewno trendy są wszelkie ciekawe kompozycje. Przede wszystkim firanka nie musi być biała. Może mieć jakiś ciekaw kolor pasujący do danego wnętrza i zasłon.  Obecnie warto stawiać na żywe kolory. W tym sezonie są polecane nie tylko jeśli chodzi o ubrania. Poza tym wiele firan ma bardzo ładne wzory. Ważny jest również sposób zawieszenia firanek i zasłon. Wcale nie trzeba używać tak zwanych żabek. Firany można zawiesić na szelkach, przelotkach czy dzięki specjalnym otworom. Oczywiście wygląd i kolor karnisza jest również istotny. Zanim więc wszystkie nasze okna zostaną pięknie ozdobione trzeba trochę się napracować.