Długie firany balkonowe

Firanki mogą być długie lub krótkie. Zazdrostki na przykład są bardzo krótkie i zasłaniają tylko część okna. Jeśli chodzi natomiast o firanę balkonową zwykle sięga ona do samej ziemi.

Koronkowa czy ekranowa, a może sznurkowa – jaka firanka będzie najlepsza jeśli chodzi o wyjście na balkon? Na pewno warto brać pod uwagę, że latem będzie się z niego korzystać. Wtedy najlepiej byłoby odsunąć firankę lub związać ją i przypiąć gdzieś z boku. Natomiast oczywiście musi być ona dopasowana do pozostałych firanek, które znajdują się w pokoju. Najczęściej chodzi tutaj o okna w salonie. Obecnie najmodniejsze firanki to takie, które wyglądają niebanalnie, mają żywe kolory i oryginalne wzory. Powinny być raczej zwiewne. Długość firanek zasłaniających okna i wyjście na balkon może być taka sama. To często stosowane rozwiązanie, które dobrze się sprawdza. Jednak oczywiście można również zawiesić asymetryczne firanki. Wiele osób uważa, że jest to bardziej nowoczesne rozwiązanie. Jednak czy pasuje na pewno do salonu, w którym zwykle wiesza się eleganckie firany? Oczywiście, że tak. Właściwie dlaczego odrobina ekstrawagancji nie mogłaby być również elegancka? Poza tym skoro takie są najnowsze trendy na pewno można postawić na asymetrię bez względu nawet na sam rodzaj firan.

To iż coraz częściej i chętniej wiesza się kolorowe firanki jest na prawdę świetnym rozwiązaniem jeśli chodzi o praktyczną stronę posiadania balkonu. Skoro podczas cieplejszych dni jest on często cały czas otwarty firanki szybciej i łatwiej się brudzą. Oczywiście najbardziej widać to na białych i cienkich materiałach. Jeśli mamy więc ciemniejszą firanę nie będzie się ona po prostu tak łatwo brudziła. Nie znaczy to oczywiście, że nie trzeba jej regularnie prać. Jednak nie tak często jak białe firanki, a wiadomo że ich ściąganie i ponowne zawieszanie to nic przyjemnego, zwłaszcza jeżeli trzeba uważać na specjalne marszczenia czy lambrekiny.