Cienkie firanki z woalu do salonu

Zwykle w salonie naszego mieszkania chcemy mieć eleganckie zasłony i firanki. W tym celu trzeba sprawdzić co jest aktualnie modne, a następnie dopasować aranżację okna do wystroju danego pomieszczenia.

Na pewno warto wybrać jakieś kolorowe firanki. Powinny mieć żywe, soczyste kolory. Oczywiście wtedy trzeba odpowiednio dobrać też zasłony. Firanki i zasłony mogą mieć różne odcienie tego samego koloru, ale ładne zestawienie dwóch różnych kolorów może również ciekawie wyglądać. Niektórzy wybierają firanki w jakieś ładne wzory, wówczas zasłony powinny być gładkie. Opcja odwrotna też jest jak najbardziej dopuszczalna. Obecnie polecane są zasłony ze zwiewnych tkanin, na przykład z tiulu czy woalu. Prześwitujące tkaniny w zdecydowanych kolorach wyglądają naprawdę ciekawie. Tym bardziej jeśli towarzyszą im stylowe zasłon i lambrekiny. Coraz rzadziej kupowane są natomiast firany koronkowe. Kolorowe firanki będą dopełniały wystrój pokoju. Poza tym nie będzie na nich widać brudu aż tak, jak na firankach z białego materiału.

Bardzo gustownie wglądają proste firanki ekranowe. Jednak marszczenia też mogą być jak najbardziej eleganckie. Szczególnie dobrze układają się one, jeśli do firanki wszyta jest taśma marszcząca. Natomiast mogą mieć one także przelotki lub tunel. Troczki czy żabki są już mniej modne. Najlepiej wyglądają rozwiązania, które rezygnują z przepychu i nadmiaru różnych elementów. Ale jeśli ktoś chce całkiem zrezygnować z przytulnego nastroju jaki tworzą firanki i zasłony wybiera po prostu żaluzje lub rolety. Natomiast przy takim rozwiązaniu trzeba brać pod uwagę, że jeśli zwinie się żaluzje okno pozostaje w ogóle nie przysłonięte. Co prawda firanki są zwykle przeźroczyste, jednak pozwalają na zachowanie nieco intymności. Często samo poczucie, że szybę coś jednak przysłania jest już wystarczające. Nawet jeśli jest to chociażby firanka sznurkowa. W końcu każdy chce czuć się dobrze we własnym mieszkaniu, a firanki mogą zapewnić to zarówno dzięki temu że przysłaniają okno, jak i dzięki temu że cieszą oczy swoim wyglądem.