Kolorowe zasłony do pokoju dziecięcego

Rodzice dokładają zawsze wszelkich starań, aby dzieci czuły się jak najlepiej w swoich pokoikach. Malują je ładnie, kupują odpowiednie mebelki, dywaniki oraz zasłony i firanki.

Właśnie te elementy aranżacji okna pełną różne ważne funkcje. Jeśli chodzi o sprawy praktyczne, to dzięki nim można zaciemniać pokój dziecka i w ten sposób łatwiej jest mu zasnąć oraz nie budzi się już zaraz o świcie. Poza tym niektóre dzieci boją się całkowicie odsłoniętych okien. Kiedy natomiast świat wieczorową i nocną porą zostaje za cienką bariera z materiału czują się one bezpieczniej. Jednak naturalnie zasłony i firanki powinny także ozdabiać pokój i wywoływać uśmiech na buzi dziecka. Ważniejsze nawet pod tym względem są firanki, bo są one widoczne przez cały dzień, podczas gdy zasłony pozostają wtedy rozsunięte na  boki.

Dziecięce firanki powinny mieć ładne, żywe kolory i wesołe wzory oraz pasować do reszty pokoiku. Bardzo dobrym pomysłem jest kupienie firanek z ulubionymi postaciami bajkowymi dziecka. Może to być na przykład Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. Czasami rodzice chcąc bardziej urozmaicić wystrój okna w dziecięcym pokoiku kupują firanki frędzle czy makarony. Obecnie można znaleźć w sklepach naprawdę wiele ciekawych propozycji jeśli chodzi o gotowe firanki. Można też jednak zrobić je samemu zgodnie z gustem dziecka i własnym. Szycie firan nie jest aż tak bardzo skomplikowane jak by się mogło wydawać, a tworzenie ich razem z dzieckiem może być świetną zabawą. Trzeba wspólnie ustalić jaką będą miały długość, z jakiego będą materiału oraz w jaki sposób zostaną zawieszone na karniszu. Potem warto zastanowić się nad naszyciem na nie jakichś aplikacji. Czy będą to bajkowe postacie, kwiatuszki, autka czy motylki powinno zależeć od dziecka. Natomiast niektórzy rodzice w ogóle rezygnują z firanek i zasłon i kupują rolety. Nie są drogie, a dobrze spełniają swoją funkcję. Można też oczywiście znaleźć rolety specjalnie dla dzieci, z kolorowymi i wesołymi obrazkami.